Olasılıksız

Olasılıksız

 • Yazar : Adam
 • Yayımcı : April Yayıncılık
 • Baskı Tarihi : 2018
 • Sayfa Sayısı : 475
 • ISBN : 9789756006054
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Olasılıksız

BİTİRMEK İÇİN YARINI, BAŞKASINA ANLATMAK İÇİN BİTİRMEYİ BEKLEMEYECEKSİNİZ Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Lotoda büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar? Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı? Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, OlasılıkSız tam size göre bir roman..

 • Mestan Han Ergenekon Mestan Han Ergenekon

  yok böyle bir kitap 1 solukta okudum sakın bu kitabı kaçırmayın çok sürükleyici ve içinde sürprizler var ve bir sonraki sayfayı merak ediyorsunuz

 • samet Karakaş samet Karakaş

  Hiçbir şey olmuyor derken meğerse herşey olup bitmişti bile hesaba katmadığım tek olasılık olasılıksızlıktı. gerçekten bitirmek icin yarını bekleyemeyeceksiniz.

 • Ecem Çeşmeciler Ecem Çeşmeciler

  Merhabalar! Bu kitabı okumayan yoktur diye düşünüyorum.Sık sık okuduğum fantastik ve distopyanın dışına şu sıralar bolca çıktım.Konusu hakkında pek bir bilgim yoktu.Arka kapakta ne okuduysam öyle başladım ki blogu veya buradaki yorumları eskiden beri okuyanlar bilir ,kitapların konularından da bahsetme huyum pek yoktur. Matematikte hiç iyi olmasam da ilgimin olduğunu söyleyebilirim.Bu kitapta da teorilere ve -adına uygun- olasılık hesaplarına değinilmesi oldukça hoş ve şaşırtıcı olmuştu.Bunun yanında aksiyonu da bolca görebilirsiniz. Akıcılıktan bir sayfa bile uzaklaşmayan,2018 favorilerime girebilecek bir eserdi.Tavsiye ederim.

 • idris güneş idris güneş

  yaptığınız iyilikleri bir daha düşünün başkası için hiç iyi olmayabilir.

 • Evren Küçük Evren Küçük

  2.kitap empatinin okunmasını şiddetle tavsiye ederim.

 • Mevlüt Bingöl Mevlüt Bingöl

  kitap okuma alışkanlığı kazanmak isteyenlerin bile elinden bırakamayacağı bir kitap, dolayısıyla kitaptaki felsefe, bilim, matematik, fizik, deney senaryolarına hayran kalacağınız kadar kitabı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Okumaya hemen başlayın diyorum çünkü büyük olasılıkla şu ana kadar okuduğunuz en iyi -ben bunu diğer kitaplarla karşılaştırmıyorum- roman olacak.

 • Ibrahim Taş Ibrahim Taş

  Nolan, Gibson, Spielberg gibi isimlerden özellikle beyaz perdesini beklediğim harika bir eserdir ilk denememde beynim yanmış geri dönmek zorunda kalmıştım daha sonra on gibi bir sürede adeta beynime nakışlayarak bitirmiştim ancak tekrar bir iki solukda tekrarlayacağım.

 • Hakan Gülcan Hakan Gülcan

  kitap hakkındaki olumlu düşünce ve yorumlardan sonra okumaya karar verdim

 • .... .... .... ....

  Böyle şaşırtıcı, sürükleyici bir romanı daha önce neden okumadım ki şimdiye kadar defalarca okumuş olabilirdim.

 • ... ... ... ...

  Önceleri kafam allak bullAk oldu ama sonradan soluksuz okudum. Harika.

 • Süleyman usta 🇹🇷 Süleyman usta 🇹🇷

  bir sabah yıllardır görmediğiniz arkadaşınızı düşünerek uyandınız.🤗bir saat sonra onunla sokakta karşılaştınız.😱sizce bu tesadüf mü yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi?🤔

 • Süleyman usta 🇹🇷 Süleyman usta 🇹🇷

  Siz hiç sayısal logo'da büyük ikramiye kazanmadınız. ama birileri kazanıyor.hem de sürekli!onlar sizden daha mı şanslılar? Şans nedir gerçekten?

 • Süleyman usta 🇹🇷 Süleyman usta 🇹🇷

  kitap bitti ve kitabın kendi yorumuyla son noktayı koymak istiyorum ; BİTİRMEK İÇİN YARINI, BAŞKASINA ANLATMAK İÇİN BİTMESİNİ BEKLEMİCEKSİNİZ... 😲😱😂👍

 • Gülnur Şeyda Karakaş Gülnur Şeyda Karakaş

  Yazarın sanırım ilk kitabıydı ama bn sondan başladım okumaya 😊 diğer kitaplarını okumuştum olasılıksıza fırsat kalmamıştı halbuki en çok beğenilen kitabıydı nedendir bilmem en son okudum 😊 Genel olarak kötü bir kitap değildi ama yine de ses getirdiği kadar iyi miydi bilemedim. Belki de lisede okusaydım daha çok sevebilirdim. Yine de yazarın diğer kitapları arasında sıralama yapıcak olursam olasılıksız en iyisiydi empati de onun kadar iyiydi ama OZ tam bi hayal kırıklığıydı . Lise çağlarında okumadığınızda çok da zevk alamayabilirsiniz yazarın kitaplarından

 • Ahmet Sevim Ahmet Sevim

  Yazarın en iyi kitabı.karakterler zihninizde oturduktan sonra kitabı elinizden bırakmak istemiyorsunuz :) hala okumayan varsa

 • Bahar Esin Bahar Esin

  Muhteşem kurgusuyla eşsiz eserlerden biri.

 • Kapalı Hesap . Kapalı Hesap .

  Olasılıksız kitabı için fazla yorum yapmaya gerek yok okumak yeterli sanırım. Adam Fawer o kadar zekice bir kurgu oluşturmuş ki hayran kaldım. Kitabın sonunda her şey yerli yerine oturuyor hiç bir şey açıkta kalmıyor. Sürükleyici bir o kadar da bilgili bir kitap. İnsana hayatını sorgulatan yaptığımız küçük bir hareketin bile belki hiç tanımadığımız birine faydası veya zararı dokunabileceğini ve hiç bir şeyin boşa olmadığını bir kez daha anlatan mükemmel bir kitap. Okumayan varsa ki çoğu kişinin okuduğunu düşünüyorum hiç vakit kaybetmeden almalı. Bazı kitaplar vardır ya vakit geçirmek için okunmaz sadece bitirdikten sonra size bir şeyler katar daha farklı bakarsınız işte tamda öyle bir kitap yazmış Adam Fawer..

 • Murat Karakoyun Murat Karakoyun

  Bu kitabı bitirdikten sonra fizik bilimine ciddi anlamda ilgi duyabilirsiniz...

 • ERCAN ATMACA ERCAN ATMACA

  Yazarın kitabını uzun süredir okumak istiyordum ve Adam Fawer'in okuduğum ilk kitabı oldu olasılıksız. İnsan beyninin kapasitesine ve yapabileceklerine dair farklı bir bakış açısıyla kugulanmış hikaye. Olaylar arasında değinilen matematik, fizik ve felsefe alanındaki çalışmalar da kitabın cazibesini artırıyor. Hikaye çok sürükleyici şekilde yazılmış. Aksiyon sahneleri de ayrıca insanı cezbedecek şekilde kugulanmış. Hikayenin başındaki olaylar ile sonundaki olayların birbirleriyle bağlantılarının kurgulanmasındaki ince işçilik kitabın kalitesini ortaya koyuyor. Hiç sıkılmadan okudum ve şu ana kadar okuduğum nadide kitaplardan biri olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

 • ravza k ravza k

  Bilim kurgu kitapları sevdiğimi bu kitapta anladım. Yazar öyle akıcı yazmış ki başlar başlamaz belki biraz sıkılabilirsiniz ama sakın bırakmayın sonradan insan içinde buluyor kendini.

 • Faruk Sevinçkan Faruk Sevinçkan

  Çok fazla beğendim. Kitabın içeriğindeki kuantum fiziğiyle ilgili kavramlar ve bilgileri öğrenmem fazlasıyla keyif verdi. Kitabın içerik olarak değerli olması bir yana, hediye eden kişinin maneviyatı benim için paha biçilmez. Okunmalı!

 • Burcu Kamsız Burcu Kamsız

  #okudumbitti #olasılıksız Bu kitabı okumayı neden bu kadar erteledim ki diye sormadan edemiyorum kendime. Aksiyon, polisiye kitapları çok severim evet ama bu kitap kesinlikle bunlardan çok daha fazlası. İçinde beni belki de bir çoğumuzu aşan fizik kurallarını hem bilimsel anlamda hem de herkesin anlayabileceği düzeyde yazarak romanı kurgulamıs Adam Fewer. Kesinlikle çok çok büyük emek ve araştırmalarla yazılmış bir kitap. Bunun dışında içeriğine gelirsekte hiç heyecanı bitmeyen bir kitap. Konusuna hiç gelmiyorum çünkü bir kaç cümleyle özetlenenilecek bir kitap değil maalesef 😊. Ben her sayfasını büyük bir merakla okudum arkadaşlar ve okumayan herkese de tavsiye ederim.

 • MÜSLÜM BAYTAR MÜSLÜM BAYTAR

  bütün olasılıkları hesaplayabilmek mümkün mü?

 • fatmanur fatmanur

  #okudumbitti ilk defa bir kitabı nefesimi tutarak okudum. iyi ki girmişsin kitaplığıma.

 • Oğuzcan Yeşilyaprak Oğuzcan Yeşilyaprak

  Kitap Adam Fawer'ın ilk romanı olmasına rağmen son derece akıcı ve bilim,şiddet ve heyecan verici bir kitap olup aksiyon ,bilim kurgu sevenlere kesinlikle önerebileceğim bir kitap. ---------------Spoiler----------------------- Bir epilepsi hastası olarak beni çok etkileyen kitap David Caine'in kumar oynayıp olasılıklar hakkında düşünmesi ile geçirdiği bir nöbet türü olan koku duyması ile bayılması ile başlıyor. Nöbet geçirdikten sonra kumar oynadığı rus mafyasına borçlanan ve sonrasında hastanede akıl hastanesinden çıkan şizofren kardeşi Jasper'la karşılaşıp ilerleyen bölümlerde Cia ajanı Nava ile karşılaşıp büyük kaçış yolculuğuna çıkmaları ile devam ediyor. Kitapta bahsetmediğim birçok olasılıklardan ve yapılan bilimsel araştıramalarda bolca bahsedilirken oldukça akıcı olan bu kitapta David Caine Nava ile kaçtıkları bölümde kendisinin de şizofren olduğunu düşünürken arada çok büyük yaralıyıcı saldırılardan geçerken ilk bölümde hastane odasında karşılaştığı küçük çocuğun David Beta erkeği olduğu için takip eden eski Cia ajanının kızı olduğu anlaşılırken arkadaşı Tom Clancy'den kalan yüklü miktarda parayı da fakir olmasına rağmen ona bağışlıyor -------------------------------------------------------

 • Ferhat Bağaç Ferhat Bağaç

  #okudumbitti harika bir romandı. Arka kapağında yazdığı gibi bitirmek için yarını bekleyemeyeceğim türdendi. Okurken aklıma gelen vecizeyi yazdım. Hz. Mevlana ya ait diye aklımda kalmış ama bulamadım kime ait olduğu. Buraya üye olmayan bir arkadaşıma hediye olarak yarın gönderiyorum 😊 okumayanlara tavsiye ederim. Adam Fawer'in diğer eserlerini dr okuyacağım. Bol okumalar 😊

 • Ayberk Yılmaz Ayberk Yılmaz

  Gerçekten çok güzel ve etkileyici bir kitap şiddetle tavsiye ederim

 • Onur Candan Onur Candan

  Hayatımda okuduğum en güzel mostmodern kitap.

 • ✨🌙 🌕 ✨🌙 🌕

  Oldukça sürükleyici yazarın zekası da ayrıca takdire şayan..

 • Adem Aydın Adem Aydın

  Olasılıksız Demeyin, her şey Olasılık dahilinde... çok sürükleyici, başarılı

 • Gökhan Kuru Gökhan Kuru

  Arkadaşlar Osmanlı tarihi,hatırat ve biyografi türleriyle takas edebilirim.

 • Göksel Özdemir Göksel Özdemir

  Her an anın dışındadır. Olasılıklar An'ın ta kendisidir... Peki  Olasılıkların reddedilemez olduğu bir dünyada olasılıklara ne kadar  güvenmeliyiz? Matematiğin cezbedici dünyasından, rakamlarla işbirliği halinde ki olasılık; bizi tercihlerimiz konusunda birbirimizden ayıran uç noktamıdır? Kazanma olasılığının olduğu bir noktada dahi kaybetme olasılığı ne kadar baskındır? Şans faktörü gerçekten var mıdır? Yoksa tesadüf veya şans diye belirttiğimiz durumlar tamamıyla fiziki koşulların oluşmasıyla mı yaşanıyor? Evren isteklerimiz yönünde mi koordine ediliyor yoksa olması gerektiği gibi mi yaşanıyor? James Bond filmi geldi aklıma. Havuz içinde  4 denek vardı. Onlar geleceği görme yeteneğine sahiptiler. En guclu olan denek kaçırıldığında sistem çöküyordu. Bu kitaptaki kurguyu hayal ürünü olarak nitelendirebiliriz; lakin işin içine olasılık ve rakamlar girince birkez daha bu fikri düşünmemiz gerekir. Tek kelime ile "Kaliteli bir eser." Okuduğunuza asla pişman olmayacaksınız. Ve delilleriyle bu ispata Şahit olacaksınız ki HAYATTA TESADÜF DİYE BİRŞEY YOKTUR. Tavsiye eder, şimdiden keyifli okumalar dilerim...

 • kamil salmaz kamil salmaz

  çok sürükleyici ve sıradışı bi kitap

 • Osman Tanlak Osman Tanlak

  başlarda farklı olay örgüleri ve kahramanlarla giriş yapılan kitabı iyiki okumaya devam etmişim. olayların birleşimi harika olmuş. kitabın ortalarından itibaren heyecan duygunuz yükselmekte. okunmaya değer bir kitap.

 • Şehriban Demirbaş Şehriban Demirbaş

  Okuduğum en ilginç ve en sürükleyici kitaplardan biri.

 • mujgan karaca mujgan karaca

 • mujgan karaca mujgan karaca

 • Kitap Muhabbeti Kitap Muhabbeti

  "Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir #tesadüfmü, yoksa çok daha farklı anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiye kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar? #şans nedir gerçekten? İçinizde bütün paranızı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir #his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı? Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parka baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, #dejavu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mı, yoksa geleceği mi görüyorsunuz?" Eğer siz de kontrölün kimde olduğunu merak ediyorsanız, #olasılıksız tam size göre bir #roman. #kitap #kitapmuhabbeti #okumayadevam#okumayadavet #ademfawer #empati#kitapyorumları #kitappaylaşımları BİTİRMEK İÇİN YARINI, BAŞKASINA ANLATMAK İÇİN BİTİRMEYİ BEKLEMEYECEKSİNİZ.. Askerde okumustum bir iki günde bitmişti. Elimden birakamamistim ve dahasi daha önce hic kitap okumamis arkadaslara okudigumda (onlar dinliyordu) kitaplarin bu kadar eglenmceli mi ve merak uyandirici mi oldugunu sormalariydi bana. Kitap sevgisini asilayacak bir eser 🙂 tutkunu olacaksiniz. Not: Ramazan ayinda okumayin!!! O yakilan Parliament sigaralari elinizin titremesine neden oluyor 😀

 • Kitap Muhabbeti Kitap Muhabbeti

  "Kardeşlik zor iş be.. Küçükken güzel, büyüyünce tadı pek yok. Yaptığı her yanlışta; gözünün içine baka baka AMA BEN SENİN KARDEŞİNİM diyebilir sana. Çünkü O senin kardeşindir. Kardeşlik; cezadır bazen, Borçtur, yüktür, mecburiyettir, vefadır. Bazende mükafattır. Zor iş #kardeş-lik..." #gocesmilevski'nin kaleme aldığı #freudunkızkardeşi, Avrupa Birliği #edebiyatödülü almış bir eser. #kitap #psikoloji ve #biografi-yi harmanlamış bir eser. Kitabın tasarımı bir harika; eski kitaplar gibi ciltli bir tasarımı var. Çok özEl, çok narin ve çok değerli bir kitabı taşıyormuş hissi veriyor size. #freud'un kız kardeşinin ağzından yazılmış, sürükleyici ve etkileyici bir eser. Arka kapağı okuyunca #sigmundfreud'un hikayesi anlatılacak sanıyorsunuz. Hikaye ikinci dünya savaşı ile başlıyor; Freud ülkeyi terk ederken yanına alacaklarının listesini yapıyor ve kız kardeşler bu listede YOK! Devamında Adolphinia ile geçmişe doğru bir yolculuk başlıyor. Geçmiş, aile, delilik gibi pek çok konu üzerinde düşünmeye başlıyorsunuz okurken; kendinizi içinde hissedeceğiniz samimi ve tanıdık bir hikaye olmuş. Ama kitap Freud'un neden kız kardeslerini almadığını açıklamadan bitmiş. Yazarımız psikolojinize hükmetmiş ve o nedeni sizin seçmenize bırakmış.. Güzel başlayan eser ilerledikçe çok dallanıp budaklanmış ve biraz odağını kaybetmiş yada yazar tamda böyle düşünmemizi istemiş. #kitapmuhabbeti Defalarca okudugum bir eser..

 • Mehmet 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Mehmet 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  çok efsane bir kitaptır üstelik yazarın ilk eseri olmasına rağmen son derece başarılı. kesinlikle okumalısınız... ertelemeyin.

 • Tolgahan Kabataş Tolgahan Kabataş

  Yazarın anlatımı, kurgusu muhteşem bir kitaptır. David Caine karakterini çok sevmiştim. Okuduktan sonra olasılıklara artık daha iyi açıdan bakabiliyorsunuz. Senelerce kitap okumayı bir kenara bırakan birine tekrar kitap okuma alışkanlığı kazandıran bir kitaptır bu. Candır, mutlaka okuyun.

 • Fatih KÜÇÜKCİRİT Fatih KÜÇÜKCİRİT

  Merhabalar Okuduğum en heyecanlı, en aksiyon dolu kitaplardan biri olan olasılıksız gerçekten güzel kurgulanmış. Kendisi bir roman olduğu halde fizik, psikoloji, felsefe ve olasılıkla alakalı bir kaç anekdotta içermektedir. Adeta kendine esir ediyor. Mümkün olsa 490 sayfa olan bu kitabı bir oturuşta bitirmek isterdim. Bendeki baskısı 83. baskı. Yani buradan da ne denli iyi bir kitap olduğu anlaşılabilir. okumayan herkese tavsiye ederim. Ayrıca bu kitabı bana gönderen #kitapdostum a da teşekkür ederim herkese iyi okumalar...

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!

YazaraAit Diğer Kitaplar