Kaplumbağa Kabuğunda Dünya (Ciltli)

Kaplumbağa Kabuğunda Dünya (Ciltli)

 • Yazar : John
 • Yayımcı : Pegasus Yayıncılık
 • Baskı Tarihi : 2018
 • Sayfa Sayısı : 312
 • ISBN : 9786052993729
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Kaplumbağa Kabuğunda Dünya (Ciltli)

Nadir olan, sizinle aynı dünyayı gören birini bulmaktır. On altı yaşındaki Aza, kaçak milyarder Russell Pickett'ın peşine düşmeye hiç de niyetli değildi aslında. Düşüncelerini ve dünyasını ele geçiren korkularıyla uğraşmak yeterince zordu zaten. Ancak bulana yüz bin dolar ödül vereceklerdi ve En İyi ve Korkusuz Arkadaşı Daisy paraya göz koymuştu bir kere. Böylece birlikte evlerinin yakın, dünyalarının uzak olduğu Pickett'ın oğlu Davis'in yanına gittiler. Aza çabalıyordu. İyi bir evlat, iyi bir arkadaş, iyi bir öğrenci, hatta iyi bir dedektif olmaya çabalarken bir yandan da daraldıkça daralan düşünce sarmalının içinde sıkışıyordu... Yeni kitabı uzun zamandır dört gözle beklenen John Green sevgi, direnç ve ömür boyu sürecek arkadaşlıkları konu aldığı bu romanında Aza'nın hikâyesini sarsıcı ve gözü kara bir açıklıkla paylaşıyor. "Şeytanlarınızla yaşamayı öğrenmek ve mükemmel olmayan benliğinizi sevmek üzerine bu roman çok yerinde ve çok önemli." PUBLISHERS WEEKLY "Kaplumbağa Kabuğunda Dünya mutlu son tanımını, aşkın bir trajedi mi yoksa başarısızlık mı olduğunu yeniden tartışmaya açarken hepimize evrensel bir ders veriyor: Yapabileceğiniz tek şey elinizdekiyle bir şeyler yapmaya çalışmak." USA TODAY "Yeni bir modern klasik." GUARDIAN "Yürek burkan ama aydınlatıcı bir roman." THE NEW YORK TIMES "Yaratıcı... dokunaklı... unutulmaz." HEAT "Doludizgin bir duygu seli..." THE GLOBE AND MAIL "John Green'in şimdiye kadarki en özgün ve en cüretkâr romanı." BUSTLE "Dünyanın kontrolden çıktığını hissettiğinizde onunla baş etmeyi öğrenmekle ilgili hassas bir hikâye." PEOPLE "Bu romanda şefkat, bilgelik ve bolca büyük fikir var." THE WALL STREET JOURNAL "Zihinsel rahatsızlıklar, gençlik sıkıntıları ve büyüme ama kendini olgun hissedememe üzerine inanılmaz güçlü bir roman." SHELF AWARENESS "Kaplumbağa Kabuğunda Dünya hepimizin ihtiyaç duyduğu bir şey söylüyor: Kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz ve bu sorun değil... Yazar son derece dürüst, yer yer acı veren ama baştan sona incelikli bir roman kurgulamış. Aramıza hoş geldin, John Green. Seni özlemiştik." MASHABLE

 • İlkin Adalı İlkin Adalı

  🐢🐢Kaplumbağa Kabuğunda Dünya|| Kitap Yorumu • • 🐢 🐢"Yetişkinler güce sahip olduklarını zannediyorlar, aslında güç onlara sahip oluyor." • • 🐢🐢John Green ile "Aynı Yıldızın Altında" kitabı sayesinde tanışmıştım ama kitabın bana durgun ve boğucu gelmesi sonucu kitabı yarım bırakmış ve bir daha yazarın kitaplarına yanaşmamıştım.KKD ise tereddütle başladığım bir kitap oldu ama okumaya başladıkça tereddütlerimi bir kenara bıraktım ve kitabın sonunda kitaba hayran kaldım.Kitapta anksiyete bozukluğu olan - sürekli ve aşırı endişe durumu- on altı yaşındaki Aza'nın düşüncelerle,kaygılarla ve korkularla dolu olan hayatını görüyoruz.Aslında kitabı benim için ilginç kılan ve okumamı sağlayan konunun bu olmasaydı.Aza'nın hayatını,ilişkilerini ve korkularını gördükçe hastalığı daha çok merak ettim ve biraz araştırdım,kitapla da bir olunca okuması oldukça keyifli oldu. • • 🐢🐢John Green'in genel olarak sakin ve durgun bir yazım biçimi var.Bu beni biraz boğsa da bu anlatım tarzı sayesinde karşı tarafa aktarabildiği derin anlamlar ve duygular var sanırım yazarın kitabını bu kadar ilgi çekici kılan ve okunmasını sağlayan bu. John Green konuyu ne kadar durgun işlese de takıntıları olan,ölüm korkusu olan ve kaygılarla dolu bir karakteri karşı tarafa oldukça güzel ve etkileyici bir biçimde yansıtmış.Özellikle kitabın işleyişi ve devamı durgun olsa da sonunu merak etmeden yapamıyorsunuz.Kitapta beni kendine hayran bırakan bir sürü alıntı vardı.Özellikle alıntıların çoğu gerçek hayatla bağdaştırabileceğim türdendi. • • 🐢🐢KKD yazarı daha iyi tanımam için güzel bir fırsat oldu ve yazarın diğer kitaplarını da en kısa sürede tamamlayacağım.Ayrıca John Green'e karşı olan önyargım da bu kitapla birlikte son bulmuş oldu.Eğer elinizde varsa hiç vakit kaybetmeden kitabı okumanızı ve Aza'nın kaygılarla ve korkularla dolu hayatını keşfetmenizi tavsiye ederim.

 • Irmak Dönmez Irmak Dönmez

  Aza, ünlü milyarder Russell Pickett ortadan kaybolduğunda en iyi arkadaşı Daisy'nin zorlamasıyla adamı bulmak için yollar aramaya başladı çünkü işin ucunda ikisinin de hayatına katkı sağlayacak büyük bir ödül vardı. Fakat Aza bu konuda biraz isteksizdi çünkü çocukluk arkadaşı Davis, Russell Pickett'in oğluydu. Aza Obsesif Kompulsif Bozukluğu olan on altı yaşında bir genç kız. Sürekli bir yerden mikrop kapıp öleceğini ve bu düşüncelerinin dünyasını ele geçirdiğini düşünüyor. Bu düşüncelerin arasında sıkışıp kalırken bir yandan da hayatına devam etmeye çalışıyor. Kitap boyunca Aza'nın düşünce sarmalının içinde nasıl kaybolduğunu yazar bize çok güzel aktarıyordu hatta öyle ki Aza bu düşüncelerde kayboldukça benim içim daraldı, bende onunla birlikte sarmalın dibine doğru yol aldım. Yazarın Aza'nın hislerini bu kadar güzel aktarabilmesinin bir sebebi de bence kendisinin de aynı hastalıktan muzdarip olması. Düşüncelerimizi seçemediğimizi söylüyor Aza ve bu bana çok tanıdık geliyor. Bazen birden öyle fazla düşünce doluşuyor ki kafamın içine, kendimi düşünmek istemiyorum derken buluyorum ama o düşüncelerin hiçbiri son bulmuyor. Hatta düşünmek istemedikçe çoğalıyor. O yüzden Aza'nın yaşadıklarını okumak değişik bir yolculuktu benim için. Bazen almaması gereken kararlar almış olsa da sevdiğim bir karakter oldu. Sorunu olduğunu ve bu sorunla yaşamak zorunda olduğunu bilen birisine dönüşmesini okumak güzeldi. Kitapta her bir karakterin kırılgan bir noktası vardı. Aza, annesi, Daisy, Davis, Noah. Her birinin en az bir cümlesi içime işledi okurken. Ama en çok Davis'i sevdim sanırım. Hatta kitapta en sevdiğim şeylerden birisi de Davis'in blog yazıları oldu. Yazıların başında yer alan alıntılar kadar Davis'in kelimeleri de güzeldi. Çok fazla John Green okuduğum söylenemez ama okuduğum diğer iki kitabında olduğu gibi bu kitabında da yazar olaylardan ziyade duygulara odaklıydı. Ve bu kitapla birlikte yazarın tarzının bu olduğunu düşünmeye başladım. Ama bu durum beni sıkmadı. Hatta kitap o kadar akıcıydı ki vaktim olsaydı tek oturuşta bitirirdim. Yani benim için güzel bir genç yetişkin kitabıydı. Okurken kendimi herkesin yerine koyabildiğim nadir kitaplardan birisi oldu. John Green'in empati kurdurma konusunda gerçek bir yeteneği olduğunu düşünüyorum.

 • zeynep erdemir zeynep erdemir

  John Green den okudugum ilk kitap. Benim icin oldukca bunaltici gecen, sonu nereye nasil baglanacak diyerek okudugum bir kitap oldu. iyi ki @kitapyurducom daki indirimle almisim, yoksa cok uzulurdum Aza Holmes ve cilgin arkadasi Daisy, Aza'nin Hüzün Kampindan tanidigi Davis Pickett'in babasinin bir anda ortadan kaybolmasiyla baslayip garip bir sekilde ilerliyor. Aza'nin anksiyete bozuklugu, surekli mikroplarin, bakterilerin, su hayatta bize normal gelen herseyin Aza icin sadece bakteri,mikrop,hastalik," C.Giff", olmek, yarabandi, nasir, kan,iltihap, enfeksiyon, hayir, olamaz, sarmal,dusunce,sıkışmak.... olarak detayli ve farkli bir dille anlatimiyla devam etti.  Okudum bitti bu ikinci Aza vakasi benim icin, ilki Magonya kitabindaki Aza idi. Buda Kaplumbaga Kabugunda Dunya kitabindaki Aza... Aza yi okurken cok bunaldim gercekten, surekli yarabandi degistirmek yada degistirip degistirmediginden emin olamamak, gunluk yasantimizda hepimizin yaptigi mikrop ve bakteri alisverisini cok cok fazla dusunup gercekten bu kadar igrenc mi? Sorusuna takilip kalmak.. ah bilemiyorum, uzuldum mu uzuldum, ama Daisy ninde dediği gibi, tunelde insan ustu sakinlik gosterip, mikroplar yuzunden panik ataklara suruklenmesi fazla anlamsiz geldi. Cabucak unutacagim bir kitap olacak benim icin sanirim.

 • Deniz Iman Deniz Iman

  Bugün çok beğendiğim bir kitapla geldim.Kitabın konusundan bahsedeyim. Aza,değişik takıntıları olan ve yemek yerken bile midesi bulanan birisi. En yakın arkadaşı Daisy çok hareketli biri. İkisi normal bir hayat sürerlerken birgün ünlü milyarder (onun da adını hatırlamıyorum) kayboluyor ve bulana çok büyük bir mevlada ödül verileceği söyleniyor. Daisy bu parayı kazanmayı çok istiyor fakat Aza bunu istemiyor. Ama Daisy'nin tek şamsı Aza. Çünkü ünlü milyarderin oğlu Davis Aza'nın çocukluk arkadaşı. Ben kitabı gerçekten çok beğendim. Okuduğum ilk John Green kitabıydı fakat tabiki son olmayacak. Benim puanım; 5/5

 • Doğa Karabulut Doğa Karabulut

  Kaplumbağa Kabuğunda Dünya//#kitapyorumu -John Green . . . . Bu kitap psikolojik sorunları olan Aza adlı bir kızın aşk hayatını anlatıyor. 💫💫💫 John Green'in aynı zamanda Aynı Yıldızın Altında kitabını okumuştum fakat bu kitap ondan daha akıcı ve okuru kitabı bitirmeden bırakmamasını sağlıyor.Kitap,ne kadar sorunun olsa da umudunu kaybetmeden sorunların üstesinden gelmek gerektiğini vurguluyor. Aza hem psikolojik sorunlarıyla uğraşırken hem de Pickettlar'ın sorunuyla uğraşmak zorunda kalmıştır.Eski bir arkadaşı olan Davis'e hissetiği duygular karşılıksız kalmamış aynı duyguyu ondan da almıştır.Arkadaşı olan Daisy ona akıl verirken Aza aşağı indikçe daralan girdabında sıkışmıştır.Her kararına karışan iç sesi onu rahat bırakmamıştır.

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!

YazaraAit Diğer Kitaplar