Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (5. Kitap)

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (5. Kitap)

 • Yazar : J. K.
 • Yayımcı : Yapı Kredi Yayınları ( YKY )
 • Baskı Tarihi : 2019
 • Sayfa Sayısı : 975
 • ISBN : 9789750806452
 • Baskı : 1.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (5. Kitap)

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki beşinci yılında Harry, hayatını cehenneme çeviren sihirli/sihirsiz pek çok şeyle başa çıkmak zorunda: Yaz tatilini yanlarında harcadığı aptal akrabaları; beklenmedik bir anda ve yerde karşısına çıkan Ruh Emici'ler; ergenlik çağının isyanları, heyecanları, korkuları; onun gösteriş düşkünü bir yalancı olduğunu düşünenler; okulun işleyişine burnunu sokmaya çalışan Sihir Bakanlığı; gelmiş geçmiş en berbat Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni; ağır dersler, zor sınavlar, acımasız cezalar; sürekli yinelenen bir kâbus ve acıyan yara izi; ona en yakın insanlardan birinin ölümü; beş yıl gecikmeyle öğrendiği bir gerçek... Dizinin ilk dört kitabında gözlerimizin önünde adeta etten kemikten bir büyülü dünya kuran J. K. Rowling, yaratıcılığıyla yine başrolde: Satırlara ve satır aralarına serpiştirilmiş zekice ayrıntılar, olay örgüsünü daha da zenginleştiriyor ve büyülü dünyaya yeni renkler katıyor. Bu sürükleyici kitabı elinizden bırakamayıp kalınlığıyla ters orantılı hızda okuyacak ve tıpkı Harry gibi bir sonraki okul yılını iple çekerek Hogwarts'tan ayrılacaksınız. Tadımlık BİRİNCİ BÖLÜM Dudleynin Ruhu Ağzında Yazın o zamana kadarki en sıcak günü yavaş yavaş sona ererken, Privet Drivein büyük, kutu kutu evlerinin üzerine uykulu bir sessizlik çökmüştü. Çoğunlukla pırıl pırıl parlayan arabalar şimdi yolda tozlanmış halde duruyordu, bir zamanlar zümrüt yeşili olan çimler ise kavruk ve sararmıştı kuraklıktan dolayı su hortumlarının kullanımı yasaklanmıştı çünkü. Araba yıkama ve çim biçme gibi iki önemli günlük uğraştan yoksun kalan Privet Drive sakinleri, serin evlerinin gölgesine çekilmiş, bir türlü gelmek bilmeyen meltemi davet edercesine pencerelerini ardına kadar açık bırakmıştı. Dışarıdaki tek kişi, dört numaralı evin önünde, bir çiçek tarhında sırtüstü yatan yeniyetme bir çocuktu. Sıska, siyah saçlı, gözlüklü bir oğlandı, kısa sürede çok boy atanların bir deri bir kemik, biraz sağlıksız görünüşüne sahipti. Kot pantolonu yırtık ve kirli, tişörtü bol ve solmuştu, spor ayakkabılarının tabanları da kalkmıştı. Harry Potterin bu hali, pasaklılığın yasalarca cezalandırılması gerektiğini düşünen komşuların gözünde onu hiç de sevimli kılmıyordu.

 • zülal yamaç zülal yamaç

  Kesinlikle okunması gereken bir kitap. Her yaştan insana hitap eden bi seri.

 • Mahmut Uçan Mahmut Uçan

  Macera devam ediyor. Geçen kitapta zirvede olan heyecan bu kitabın başından okuru alıp içine çekiyor. Diğer kitaplarda ilk 50-100 sayfa olan o girizgah kısmının sıkıcılığı bu kitabın daha ilk sayfalarında kalkıyor o yüzden okurken hızla geçiyor sayfalar ve bölümler fakat eser diğer kitaplardan da yaklaşık bi 200 sayfacık daha uzun o yüzden bu hıza kapılıp benim gibi hikayeyi daha hızlı bitirecem diye sevinmeyin bitmiyor 😊( kitap bitirmenin mutluluğu yüzünden ) Harry dört yıldır çekmediği zorlukları belki de bu yıl çekiyor hogwarts'ta ama ona inanan dostları sayesinde bu dertleri aşıyor belki de bu serinin yaptığı en iyi öğüt dostluğa olan inanç . Çünkü çoğu kişi sana inanmazken yanında olan bir avuç dostun sayesinde ayakta kalırsın ya aynen o hesap.  Dumbledore un kendine bir genç karşında sunduğu öz eleştiride bize yaştan daha önemli şeyler olduğunun farkına varmamızı sağlıyor.  Çarşıyı karıştıran olay ise esas oğlanın yaşadığı kayıp ve bunun ardından hafif hafif başlayan değişim süreci ve yeni kitapta bize nasıl bir Harry nin sunulacağı. Burada kitabın taaa en başından beri kafamızın içine saplanan çivinin çıkarılması da çok güzel bi supriz oldu nerdeyse unutmaya başlamıştık halbuki 😊 Ve şimdi sırada yeni soru ölen mı olmak istersin yoksa öldüren mı 🤔 Neyse her kitapta j.k.rowlig ı övmek belki fazla olabilir ama kesinlikle başarısı ortada yani olmayan bir dünya oluşturup bu dünyayı yedi kitap ve 3000in üzerinde sayfa ile tesis etmek büyük başarı.

 • mujde ergeldi mujde ergeldi

  lisede ilk filmini izleyerek tanıdığım Harry okul kütüphanesine o sıra çıkmış olan ilk dört kitabıyla geldiğinde beni o dünyanın içine çekti sonrasında bütün filmleri ve kitapları dört gözle bekledim. çocuklarımı da bu büyülü dünyayla tanistirmayi sabırsızlıkla bekliyorum

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!

YazaraAit Diğer Kitaplar