Harry Potter ve Ateş Kadehi (4. Kitap)

Harry Potter ve Ateş Kadehi (4. Kitap)

 • Yazar : J. K.
 • Yayımcı : Yapı Kredi Yayınları ( YKY )
 • Baskı Tarihi : 2018
 • Sayfa Sayısı : 660
 • ISBN : 9789750803314
 • Baskı : 3.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Harry Potter ve Ateş Kadehi (4. Kitap)

Büyücülük okulunda dördüncü sınıfa Harry, yaz tatilinde Dursley`lerden izin koparıp arkadaşlarıyla birlikte Quidditch Dünya Kupası finalini izlemeye gider. Bu yıl Hogwarts`taki en büyük yenilik ise, Üçbüyücü Turnavası`dır. Üç rahip büyücülük okulunun katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik yüz yıldan beri ilk kez düzenlenmektedir. Harry, istemediği halde, yaşı bile tutmadığı halde, kendini bu Turvuna`nın içinde bulur. Oysa onun tek istediği, büyücülük standartları içinde olabildiğince "normal" bir yaşam sürmek, yeni büyüler öğrenerek kendini geliştirmek, Cho`yla ilgili hayaller kurmak, Ron ve Hermione`ye hoşça vakit geçirmektir. Ancak, alnındaki yara izinin ikide bir acıması, korkunç olayların yaklaşmakta olduğunun habercisidir. Harry Potter ve Ateş Kadehi`nde J.K. Rowling, dizinin önceki kitaplarında tanık olduğumuzdan hem çok daha eğlenceli, hem çok daha ürkütücü bir büyücülük dünyasının kapılarını açıyor bizlere.

 • Eyüpcan Kılıç Eyüpcan Kılıç

  Büyücülük dünyasının karanlık tarafını anlatmaya başlanmıştır bu kitapla. Be en büyük karanlık büyücü Lord Voldemort yeniden doğmuştur. Bu yüzden bu kitap ince bir dönüm noktasıdır Harry Potter severler için.

 • Merve Ödevci Merve Ödevci

  Bu yolculuk dün bitti. Serinin dördüncü kitabı içinde filmde olmayan bir sürü bilgiyi barındırıyor yo yo spoiler vermem jsjsjsj

 • Fleet Sokağının Şeytani Okuru Fleet Sokağının Şeytani Okuru

  Harry Potter ve Ateş Kadehi Kitap Yorumu:🔮⚡ Kitabı kaçıncı okuyuşum bilemiyorum ama her okuyuşumda aynı hazzı vermeye devam ediyor.Kitabı okurken tekrar tekrar farkına vardığım detaylar oldu.Aslında J.K Rowling bize daha sonra neler olacağıyla ilgili küçük ipuçları vermiş ve bunları dikkatlice küçük detayların ardına gizlemiş akıllıca bir plan takdir edemeden geçemeyeceğim.👏Kitaptaki olayların sahnelerin hepsi filme aktarılmamıştı.Kesilen sahneler olmuştu.Eğer kitabı okuduktan sonra filmi izlerseniz farkedeceksiniz.O yüzden siz de Harry Potter filmlerini,Hogwarts'ın büyülü dünyasını seviyorsanız ve muggle dünyasından kaçmak için bahaneler arıyorsanız size mükemmel bir fırsat sunuyorum:Kitapları mutlaka okuyun!!Emin olun filmi izlerkenkinden daha fazla haz alacaksınız.Garanti veriyorum.Bu büyülü dünyanın sihrine kapılmamak imkansız.Harry Potter benim geçmişim,bu günüm ve yarınım olacak.Ne kadar okusam da izlesem de bıkmayacağım.Hep ilk günkü heyecan ve mutlulukla okumaya ve izlemeye devam edeceğim.İyi ki Potterhead'im.İyi ki Harry Potter kuşağındanım.Puanım tabiki de 5/5.||

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!
  × Üzgünüz! Bu kitaba alıntı yapılmamıştır! En kısa zamanda mobil uygulamamızı indirip kendi alıntınızı paylaşabilirsiniz.

YazaraAit Diğer Kitaplar