Gözlerini Sımsıkı Kapat

Gözlerini Sımsıkı Kapat

 • Yazar : John
 • Yayımcı : Koridor Yayıncılık
 • Baskı Tarihi : 2012
 • Sayfa Sayısı : 566
 • ISBN : 9786054188895
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Gözlerini Sımsıkı Kapat

SANA BİR SÜRPRİZİM VAR GÖZLERİNİ SIMSIKI KAPAT New Yorkun en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurneye göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı. Peki ya bu sefer yoksa? Düğün günü öldürülen bir gelin Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar. Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdondan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman. Nitelikli bulmaca severler için paha biçilemez bir kitap. CNN.com Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler. Publishers Weekly John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek. Washington Post

 • Koray Taflan Koray Taflan

  Jhon Verdon'un kitaplari kesinlikle okunmali...

 • Hasan Samet BERBER Hasan Samet BERBER

  Verdon'un ilk romanından sonra kendini daha da geliştirdiği apaçık ortada. İlk romanıyla mukayese edildiğinde kurgu çok daha gizemli bir hale bürünmüş. İnsan olayların nedeni konusunda akıl yürütmekte gerçekten zorlanıyor. Hatta bir ara bu kadar gizemli olayı nasıl açıklayacak diye merak ediyordum ki kitabın sonlarına doğru her şeyi çorap söküğü misali ortaya çıkardı yazar. İlk romanının bende oluşturduğu mantalite ile katili kitabın ortalarında tahmin etsem de her şeyiyle mükemmel bir kitaptı. Gizem katmanları arasında çıldırıp sonra bunların hepsinin aslında çok basit açıklamalarının olduğunu öğreniyorsunuz. Kurgu kusursuzdu. Önce ilk kitabını okumakla birlikte, bunu da kesinlikle okumanızı salık veriyorum.

 • Yaren Y. Yaren Y.

  Serinin ikinci kitabıyla devam ediyorum :) GÖZLERİNİ SIMSIKI KAPAT | JOHN VERDON Düğün günü öldürülen bir gelin! Kızının katilini bulmak isteyen bir anne! Kimliği belirsiz ve bir amda kayıplara karışan bir kahya! Ya da azılı bir katil! Psikoloji uzmanı bir damat! Dave Gurney bir şekilde yine olayın içine çekiliyor ve bu sefer katil usta bir de illüzyonist. Ölümle burun burunayken bu sefer nasıl bir çözüm bulacak acaba? Çok heyecanlı! ;) Seri okumayı seviyorum ve bu seri favorilerimden biri. Uzun soluklu polisiye roman severlere tavsiyemdir. Bu hafta bu seriyi tamamlamayı planlıyorum. Sormak istedikleriniz olursa noolur sorun noolur 😁 . . #kitap #kitapyorumu #kitapkurdu #polisiyeroman #kitapkardeşliği #kitaplik #bookstagram #instabook #books #bookphotography #kitapaşkı #johnverdon #book #kitaptavsiyesi #Kitaponerisi #GozleriniSımsıkıKapat #gurneyserisi #polisiye #katil #polis #süperdedektif #davegurney #kitaponerisi

 • ravza k ravza k

  Maceramız devam ediyor. Dedektif Gurney başı hiç bir zaman tehlikeden kurtulamıyor. Yazarımız John Verdon akıcı diliyle serinin 2. kitabını da önümüze sunuyor.

 • Sibel Duman Sibel Duman

  Aklından Bir Sayı Tut kitabını çok beğendiğim için Dedektif Gurney serisinin 2. Kitabı Gözlerini Sımsıkı Kapat`ı da okumaya karar verdim.Yazarın bu kitabını ilk kitabından da çok beğendim. İlk sayfadan son sayfaya kadar bitmeyen heyecan ve merak.Üstelik ilk kitabı okumak zorunda değilsiniz.Yani sadece dedektifimiz aynı konular ayrı ayrı.Dan Brown`ın Profesör Langdon`u gibi. Konusuna gelirsek; Ünlü bir psikiyatristin düğününde eşinin yani gelinin başı kesilerek öldürülmesiyle başlıyor kitap.Olay tüm davetlilerin gözü önünde oluyor ve katil biliniyor.Zeki dedektifimize başvuruluyor tabiii.Gurney olayı araştırırken tehdit bile alıyor fakat vazgeçmiyor suçluları kovalamaktan.Son sayfaya kadar da katili tahmin edemiyorsunuz. Kitapta küçük yaşta tacize uğradığı için kendisi de tacizci olan genç kızlar ve onları tedavi etmek için kurulmuş bir terapi merkezinden tutunda fuhuş mafyasına kadar uzanan heyecanlı bir yolculuk sizleri bekliyor.

 • pelin gürel pelin gürel

  Okuduğum en heyecanlı cinayet kitabıydı.

 • Abdullah Avşar Abdullah Avşar

  Her bulmacanın bir ipucu ile çözüldüğüne inanan bir dedektif düğün günü öldürülen bir gelinin katilinin peşine düşer. Birçok davetlinin cinayeti kimin işlediğini bilmesine rağmen yolunda olmayan bir şeyler vardır. Katil herkes ile psikolojik bir zeka oyunu oynuyordur ve dedektifin inanılmaz yöntemleri ile birlikte tam bir karmaşanın içinde buluyorsunuz kendinizi. Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabı dedektiflik romanlarını sevenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. Sürükleyici kurgusu ve akıl almaz yöntemler ile sizi baştan çıkartacağı kesin.

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!
  × Üzgünüz! Bu kitaba alıntı yapılmamıştır! En kısa zamanda mobil uygulamamızı indirip kendi alıntınızı paylaşabilirsiniz.

YazaraAit Diğer Kitaplar