Fi; Bu Hikayenin Sadece İnanılamaz Tarafları Gerçektir.

Fi; Bu Hikayenin Sadece İnanılamaz Tarafları Gerçektir.

 • Yazar : Akilah Azra
 • Yayımcı : Destek Yayınları
 • Baskı Tarihi : 2014
 • Sayfa Sayısı : 600
 • ISBN : 9786054994861
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Fi; Bu Hikayenin Sadece İnanılamaz Tarafları Gerçektir.

Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikâyeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır. Fi güzelliğin lanetlendiği, zekânın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır. Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?

 • ........ ......... ........ .........

  Merhaba 2018 in ilk kitabıyla geldim.. Fi.. diziyle karşılaştırma yapmıyorum bile çünkü gerçekten diziden çok farklı olduğunu anlamış oldum ama ona rağmen izliyorum.. bu kitabı isteyen istediği yere çekebilir kişinin kendi aklına ve vicdanına kalmış ama ben bir cümle okudum ki kitabın asıl anlattığı şeyi bir hikaye içerisine konduğunun farkına vardım. cümle kitabın 268. Sayfasında ve lisede okul numaramdı bu sayı ,daha çok manidar geldi bana o yüzden :)) “Allah meleklerini tenselliği olmayan bir idrakten, hayvanlarını idraki olmayan tensellikten, insanlarıysa idrak ve tenselliğin birleşiminden yarattı. İnsanın idraki tenselliği aşarsa, insan, meleklerden bile daha iyi olabilirken , tenselliği idrakini aşmış bir insan, hayvandan bile kötüdür. Hz. Muhammed.” Yani kısaca meleklerle şeytanların savaşını anlatıyor bana göre..

 • Kezban Sıtkı Kezban Sıtkı

  Merhaba kitapsever arkadaslar🙋 #okudumbitti #fi Öncelikle 3 kitaplik serinin ilk kitabi Fi... Kitabi uzun zamandir okumaya çalışıyorum.Itiraf etmeliyim ki kitabin başlarında okumakta zorlandım. Icindeki cinselligin yoğunluğu beni düşündürdü ne okuyorum dedim kendime ve birakmayi dahi düşündüm. (Ama ben hicbir kitabi yarim birakmadigim icin araya baska kitaplar koyarak ara verip daha sonra okumaya basladim). Kitabin ortalarina geldigimde bana hitap etmeye basladi ve kitap anlam kazanmaya basladi.Okudukca kitabin cinsellikten ziyade kisisel gelisim kitabi olduğunun farkina vardim.Zaman zaman karakterlerde kendimden ya da cevremdekilerden biseyler buldum. Bazi yerlerin alti cizilmeli beynimize kazinmaliydi.. Kitap konusuna gelirsek fi, gerçek anlamda kusursuz guzellik ile ilgili sayısal bir orana verilen isim... Romanda askta ve hayatta kendi fi sayısını arayanlar anlatılıyor.Can Manay'in saplantili ruh hali, karakter analizleri, aldatma, ask,ofke,sevgi,mutluluk,hırs,tutku,arzu,cinsellik,zeka oyunlari... hepsinin bir arada olduğu bir kitap düşünün. Roman gibi gözüken ama kisisel gelisim kitabi olan... Kitabin sonunda şöyle yazıyordu...İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar.. Gercekten oyle mi diye düşünüp kendimi devami olan Çi kitabina verdim. 😊 Suan icin tavsiye etmem mumkun degil seriyi bitirdigimde fikrimi soyleyecegim. Keyifli okumalar arkadaslar😊💙📖📚 #kitap #kitaptavsiyesi #kitapyorumu #alticizilicumleler #kitaplar #fi #azrakohen #kitaplik #kitapkokusu #kitapkahve #ask #tutku #sevgi #arzu #cinsellik #zekaoyunlari #mutluluk #kitapoku #kitapseverlerokuyor #kitapokufotografcek #1kitap1fotograf #kimneokudu

 • Serpil Çırak Serpil Çırak

  Bazı müzikler vardır, her yerde yapılır, herkes dinler. Sözleri kalbimi parçaladın derken, insanlar eller havada dans eder. Sizin yaptığınız türden. Biz böyle bir şeyden bahsetmiyoruz. Kendi içinde verdiği duygudan başka hiçbir şey barındırmayan çok yoğun, saf bir şeyden bahsediyoruz. Azra Kohen'in dili sizi son sayfaya nasıl geldiğinizi anlamayacağınız kadar güzel bence. Diziden ziyade kitabı okuyun lütfen, asıl o zaman bir anlamı olucak. İçinde altı çizilesi cümle çok fazla var. Psikoloji üzerinden düşündüğünüz de seveceğinizi düşünüyorum. Takas olarak ekleyemiyorum; maalesef orijinal değildir. İsteyen olursa iletişime geçebilir. Elimde Çi ve Pi kitabıda mevcut.

 • Eylül Büyük Eylül Büyük

  Hayatımda okuduğum en güzel kitaplardandı bu üçleme Fi-Çi-Pi. Çoğunlukla içeriği cinselliğin yoğun olmasıyla eleştirildi ancak Azra Kohen'in de belirttiği gibi Fi sadece hikayenin giriş kısmı.Üçlemeyi okuduğunuzda aklınızda kalan o bölümler olmuyor zaten.Oturup kendinizi,dünyanızı,insanlığı sorguluyorsunuz Pi bitince.Günlük hayatımızda karşılaştigimiz bir çok psikolojik sorunu işlemiş kitabında. Ve aynı zamanda bir sürü bilgiyi büyük bir ustalıkla kitabın akışına yerleştirmiş,sıkmadan bıktırmadan ama düşündürerek.Yine kitapta önerdigi müzikler kitabı okurken harika.Kitap bitince size kattiklari cok onemli bence.Mutlaka okumanızı öneririm ve hatta bitirince Aeden'i de okuyacağınızı garanti ederim:) "çatlama cesareti gösteren tohumlara"

 • irfan yusuf ilter irfan yusuf ilter

  Bu hikayenin sadece inanılmaz taraflari gerçektir diye başlıyor #fi..inanılmasi güç bir öyküden ziyade bence okunması güç bir öykü yazmış #azrakohen..en en en uzun sürede okudugum daha doğrusu bir türlü okuyamadigim bir kitap oldu #fi.. #kitap birbirinden bağımsız karakterlerle dolu..ve işin ilginç yani bu karakterler hiç biyerde karsilasmiyor..kitabı okurken cidden çok sıkıldım verdiğim paraya da acidim..ha bi de #çi var #fi nin devamı..Okur muyum bilmiyorum ama şimdilik kitaptan ve karakterlerinden kurtuldugum için memnunum.. #kitapmuhabbeti #kitapblogerlari #tavsiyekitaplarr #kitapokuyanlar #kitapkulubü

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!

YazaraAit Diğer Kitaplar