Çocuklara Söz Geçirme Sanatı; Sinirlenmeden, Ceza Vermeden, Bağırmadan...

Çocuklara Söz Geçirme Sanatı; Sinirlenmeden, Ceza Vermeden, Bağırmadan...

 • Yazar : Ali
 • Yayımcı : Zafer Yayınları
 • Baskı Tarihi : 2009
 • Sayfa Sayısı : 223
 • ISBN : 9789752611603
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Çocuklara Söz Geçirme Sanatı; Sinirlenmeden, Ceza Vermeden, Bağırmadan...

Arabanızla büyük ve kalabalık bir şehrin sokaklarında seyahat ettiğinizi, daha önce hiç gitmediğiniz bir adresi bulmaya çalıştığınızı, ancak kavşaklarda ve dönemeçlerde hiç levha bulunmadığı düşünün. Aradığınız adresi bulmak için kim bilir kaç kez yanlış yola girer, kaç kez kaza atlatırsınız. Doğru ve kabul edilebilir davranışları öğrenmeye çalışan çocuklar için de durum aynıdır. Koyduğunuz sınırlar yol gösteren levhalar gibidir. Sınırlar, sanıldığı gibi, çocukların haklarını kısıtlamak, onlara baskı uygulamak değildir. Sınırlar, çocuklara korundukları, güvende oldukları ve değer verildikleri duygusu kazandırır. Aile içi kurallara uymalarını, işbirliği yapmalarını, otoriteye saygı duymalarını sağlar. Sorumluluk kazandırır. Sınırlar, onaylanan davranışları tanımlayan, çocuğa hatalı davranışlarını düzeltme fırsatı veren eğitici ve öğretici bir etkiye sahiptir. Bu kitap çocuklara nasıl doğru sınırlar koyacağınızı, bağırmadan, sinirlenmeden, ceza vermeden nasıl söz geçireceğinizi anlatmaya çalışacaktır

 • Frhn Kykc Frhn Kykc

  #okudumbitti çocuklara söz geçirme sanatı Kitap son derece zeki çocukların oyununa gelmeden onları nasıl yönlendirebilecegimizi anlatıyor. Çocuk eğitiminin en başında okunması gereken kitaplardan..

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!
  × Üzgünüz! Bu kitaba alıntı yapılmamıştır! En kısa zamanda mobil uygulamamızı indirip kendi alıntınızı paylaşabilirsiniz.
Bu Kitaba Sahip Olanlar
~
Bu Kitabı İsteyenler
~

YazaraAit Diğer Kitaplar