Bir Türk Masalı - Duygu

Bir Türk Masalı - Duygu

 • Yazar :
 • Yayımcı : İndigo Kitap
 • Baskı Tarihi : 2015
 • Sayfa Sayısı : 664
 • ISBN : 9786059144261
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Bir Türk Masalı - Duygu

Anne sıcaklığı , baba emniyeti olmayan bur dünyada ayakta kalmaya çalışan kırılganlık abidesi Duygu... Üç yoldaşı vardı onu taşıyan. "Develerim" diyordu onlara. O develer ki İstanbulun en arızalı tipleriydi. Her ne kadar bela makinesi olsalar da Duygu için tek gerçek vardı : "Bekir candı, Ali kandı, Sedat aşkı" Ve hayat onlar için bir duadan ibaretti. İyiyim... iyiyiz... biz hep iyi oluruz. Güçlü olmayı en zorlu yollarda öğrenmiş dev bir çınardı Sedat. Hayatta yorulmuş, aşktan çoktan vazgeçmişti. Yüreğini ördüğü çelik duvarlar arasına saklamış acımasız bir adamdı o. Acılarla atılmış düğümlerin arasında filiz verebilir miydi aşk? Meleği şeytana döndürüp, şeytanın ruhunu ele geçirebilir miydi aşk?

 • Gamze & Güliz Gamze & Güliz

  #duygu #kitapyorumu çok şey kabetmedenlere yaren etmeyenlere tecrübe, şükür sebebi... #alinti "Bekir candı Ali kandı Sedat aşktı." Iyiyim. İyiyiz biz hep iyi oluruz.

 • Zeynep EGE Zeynep EGE

  INSTAGRAM HESABIM @masaldankitaplik DUYGU || YORUM Hepinize hayırlı cumalar dilerim! Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Sonunda rs den çıktım fakat gümbür gümbür geldiğimi söylemeliyim. Dün akşam bir kitap daha bitirdim. Sanırım bu ay da ortalama sayıda kitap okumuş olacağım. Neyse artık kitabımıza geçelim. Bu kitaba çok büyük hayallerle başlamıştım. Beğeneceğime de çok emindim. Fakat biraz hayal kırıklığına uğradığımı söylemek istiyorum. Nedeniyse bazı kısımlarda kitabın okuyucudan kopmasıydı. Kitap kendi başına ilerliyor fakat siz ne olduğunu tam anlayamıyorsunuz. Belki de benden kaynaklanan bir sorundur bu ama yine de pek içime sinen bir kitap olmadı benim. Belki de ilk kitap olduğu için biraz acemice kalmıştı bazı kısımları. Kitabın konusuna kısaca değinecek olursak Duygu isimli baş karakterimiz 3 erkeğin yanında yaşamakta ve onları canından çok sevmekte. O üç erkeğin isimleri Sedat, Ali ve Bekir. Bu üç adam ayrıca belalılar diyebileceğimiz İstanbul'un sayılı adamlarından biri. Herkes onlardan çok korksa da Duygu için bu kötü ünleri pek önemli bir unsur değil. Karakterlere de kısaca değinmek istiyorum. Duygu karakteri bence tam bir şapşaldı. Kendini bazı şeylere öyle inandırmış ki aksinin olmasına imkan vermiyor. Bu da biraz can sıkıcı oluyor tabii. Bir de Sedat isimli karakterimiz var. Herkesin aksine Sedat'ı iç sevmedim desem büyük bir tepki almam umarım. Çünkü gerçekten de sevemedim. Sürekli bağırıp çağırması, küfür etmesi benim çok sinirimi bozdu. Dengesiz hallerini saymıyorum bile. Ali'yi sevdim ama en sevdiğim değildi. Ama Bekir karakterini çok sevdim. Bence çok sempatik ve sevimliydi. Duygularını açık açık belirten ve en azından ne yapmak istediği belli olan bir karakterdi. Kitabın kurgusunu, olay akışını sevdim. Yazım tarzı düz olsa da çok rahatsız edici bir unsur değildi benim için. Hızlı ilerleyen sıkıldığınızda açıp okuyabileceğiniz, sizi yormayan bir kitap olduğu düşüncesindeyim. 18 yaşından büyüklere tavsiyemdir. Yazarımızı buradan tebrik etmek istiyorum. Çünkü kitap yazıp da bu kadar geniş kitlelere okutabilmek büyük bir başarı. Büyük ihtimal diğer kitaplarını da okuyacağım. Siz okuduysanız yorum kısmına düşüncelerinizi bekliyorum. Kendinize çok iyi bakın, hoşçakalın! Puanım🌟🌟🌟🌟

 • Zeynep EGE Zeynep EGE

  INSTAGRAM HESABIM @masaldankitaplik DUYGU || YORUM Hepinize hayırlı cumalar dilerim! Nasılsınız?Umarım iyisinizdir. Sonunda rs den çıktım fakat gümbür gümbür geldiğimi söylemeliyim. Dün akşam bir kitap daha bitirdim. Sanırım bu ay da ortalama sayıda kitap okumuş olacağım. Neyse artık kitabımıza geçelim. Bu kitaba çok büyük hayallerle başlamıştım. Beğeneceğime de çok emindim. Fakat biraz hayal kırıklığına uğradığımı söylemek istiyorum. Nedeniyse yazımının dümdüz olması ve bazı kısımlarda kitabın okuyucudan kopmasıydı. Kitap kendi başına ilerliyor fakat siz ne olduğunu tam anlayamıyorsunuz. Belki de benden kaynaklanan bir sorundur bu ama yine de pek içime sinen bir kitap olmadı benim. Belki de ilk kitap olduğu için biraz acemice kalmıştı bazı kısımları. Kitabın konusuna kısaca değinecek olursak Duygu isimli baş karakterimiz 3 erkeğin yanında yaşamakta ve onları canından çok sevmekte. O üç erkeğim isimleri Sedat, Ali ve Bekir. Bu üç adam ayrıca belalılar diyebileceğimiz İstanbul'un sayılı adamlarından biri. Herkes onlardan çok korksa da Duygu için bu kötü ünleri pek önemli bir unsur değil. Karakterlere de kısaca değinmek istiyorum. Duygu karakteri bence tam bir şapşaldı. Kendini bazı şeylere öyle inandırmış ki aksinin olmasına imkan vermiyor. Bu da biraz can sıkıcı oluyor tabii. Bir de Sedat isimli karakterimiz var. Herkesin aksine Sedat'ı iç sevmedim desem büyük bir tepki almam umarım. Çünkü gerçekten de sevemedim. Sürekli bağırıp çağırması, küfür etmesi benim çok sinirimi bozdu. Dengesiz hallerini saymıyorum bile. Ali'yi de sevdim ama en çok Bekir'i sevdim.Bence çok sempatik ve sevimliydi.Duygularını açıkça belirten ve en azından ne yapmak istediği belli olan bir karakterdi.Kitabın kurgusunu, olay akışını sevdim.Yazım tarzı düz olsa da çok rahatsız edici bir unsur değildi benim için.Hızlı ilerleyen sıkıldığınızda açıp okuyabileceğiniz,sizi yormayan bir kitap olduğu düşüncesindeyim.Yazarımızı buradan tebrik etmek istiyorum.Çünkü kitap yazıp da bu kadar geniş kitlelere okutabilmek büyük bir başarı.Büyük ihtimal diğer kitaplarını da okuyacağım.Kendinize çok iyi bakın,hoşçakalın! Puanım🌟🌟🌟🌟

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!
  × Üzgünüz! Bu kitaba alıntı yapılmamıştır! En kısa zamanda mobil uygulamamızı indirip kendi alıntınızı paylaşabilirsiniz.
Bu Kitaba Sahip Olanlar
~
Bu Kitabı İsteyenler
~

YazaraAit Diğer Kitaplar