Bereketli Topraklar Üzerinde

Bereketli Topraklar Üzerinde

 • Yazar : Orhan
 • Yayımcı : Everest Yayınları
 • Baskı Tarihi : 2018
 • Sayfa Sayısı : 380
 • ISBN : 9789752895546
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Bereketli Topraklar Üzerinde

Bu kitap, kendi bilgi ve görgülerim dışında, bir lokma ekmek için kötü iş şartları içinde zehir gibi bir hayatı yaşayanlardan derlenmiş malzemeyle meydana gelmiştir. Yayımlanmadan önce, çeşitli ırgat, usta, usta yardımcısını toplayarak bir gece sabaha kadar okudum onlara. Dinlediler. 'Pardon,' dediler, 'bu bu kadar olur. Bütün anlattıkların doğru. Eksik bile. Çukurova'nın bereketli topraklarında öyle işler olur ki, aklın durur. Sana anlatsak, bir değil beş roman çıkarırsın...'" Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.

 • Sibel Duman Sibel Duman

  Sevgili dostlarım bugünki kitap yorumumuz Türk klasiklerinden. Sivas`ın bir köyünden Çukurova`ya çalışmaya giden üç arkadaşın öyküsü.Bir lokma ekmek için yaşadıkları zorluklar,yaşam mücadeleleri anlatılıyor.Çukurova işçilerinin yaşayışı ve toprak sahiplerinin haklarını vermemesi insanın içine işliyor.İşçi olmak her zaman zor da eskiden dahada zormuş malesef.Ben çok beğenerek okudum.Tüm dostlarıma tavsiye ediyorum 😊

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!
  × Üzgünüz! Bu kitaba alıntı yapılmamıştır! En kısa zamanda mobil uygulamamızı indirip kendi alıntınızı paylaşabilirsiniz.
Bu Kitaba Sahip Olanlar
~
Bu Kitabı İsteyenler
~

YazaraAit Diğer Kitaplar