Akilah Azra Kohen Set; 3 Kitap Takım Kutulu

Akilah Azra Kohen Set; 3 Kitap Takım Kutulu

 • Yazar : Akilah Azra
 • Yayımcı : Destek Yayınları
 • Baskı Tarihi : 2017
 • Sayfa Sayısı : 1624
 • ISBN : 9786053110217
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

Akilah Azra Kohen Set; 3 Kitap Takım Kutulu

Fi Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikayeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır. Fi güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır. Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır? Çi Hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekâyla dizayn edilmiştir. Yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan, doğamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar. Seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır. Asla rahat bırakılmazsın. Öylesine, anlamsız varolmazsın. Mutluluğa saklanamazsın. Öyleyse acına sahip çıkmalısın! Çünkü acı, bilginin bedene inmesidir. Bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin. Bu kitap 'kendine gelmek' için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur. Hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harakete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekamülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır. Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür. Pi Şimdi itiraf zamanı! İtiraf ediyorum: Sana tuzaklar kurdum. Adlarını Fi ve Çi koydum. Can Manay'ın Duru'ya duyduğu açlıkla çıkardım seni yola, Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını Deniz'le anlatmaya çalıştım sana... Beni takip etmen için yolumuzu onların hikayeleriyle süsledim. Anlamları da hemen hemen her satıra gizledim. Çünkü Pi'deydi asıl anlatmak istediklerim. Çaresizdim. Vazgeçemezdim. Sana bu manzarayı mutlaka göstermeliydim. Seninle nihayet burada buluşmak için çok emek verdim. Şimdi yine gel benimle, birlikte yürümeye devam edelim. Savaşların savaşılarak kazanılamayacağını, asıl zaferin ancak doğrudan ayrılmayınca kazanıldığını Özge anlatsın sana, Yaptığımız her şeyin evrende dönüp dolaşıp bize nasıl geri geldiğini Can'dan dinle, Analiz edebildiğimiz kadar güçlü, sadeliğimiz kadar güzel, gerçekliğimizdeki samimiyet kadar eşsiz olduğumuzu Bilge'de gör, Kendi değerini başkalarının gözünden biçenlerin acısını Duru'yla anla, Ve Deniz'in düşüncelerinde tanış geleceğin insanıyla... Gel benimle. Yolumuz uzun değil, Nihayet sana gidiyoruz, bana... Biz'e. Sorgulanmamış, analiz edilmemiş bir yaşam hiç yaşanmamıştır.

 • Alara Alci Alara Alci

  Azra Kohen'in Fİ-Çİ-Pİ serisini hikaye kitabı okur gibi okumak kitabın felsefi yönüne büyük haksızlık olur gibi geliyor bana.. Fİ'yi okurken onca karakteri ve onların hikayelerini takip etmek adına zorlandığımı kabul ediyorum, ancak Çİ'yi bir solukta bitirmiştim ve çok keyif almıştım. Asıl toplum eleştirisi ve kişisel gelişim Çİ'de başlamıştı, Pİ de bunu devam ettirdi. Sadece kadın-erkek ilişkileri değil; siyaset, güç ve dünyanın işleyişi adına ciddi felsefik yönü var bu serinin bence. Popüler kültürün gazabına uğramaması adına fikirlerimi paylaşmak istedim..

 • Özcan Arabacı Özcan Arabacı

  Fi’yi okudum serinin kalan iki kitabı Pi ve Çi yi okuyamadım tamamını bitirenler acaba okumaya değer mi kalan ikisini?

 • Çağdaş Ü. Çağdaş Ü.

  Elimizde üç kitap halinde yayınlanmış 1700 sayfalık tek bir kitap var. Bu sebeple yorumu üçleme için yapacağım. Çünkü ne Fi’nin ne de Çi’nin sonunda gerçek bir son elde edebiliyoruz. Kitaplarımızda okuduğumuz karakterlerin tamamı belirli bir eğitim ve gelir seviyesinin üzerinde. Bu sebeple modern dünya dertleri okuyoruz. Ama burjuva hayatını anlatırken, yazıldığı dönemin güncel dertlerini es geçmemiş yazar. Anlamasını bilene “Gezi Olayları” ‘nı medya-halk-hükümet çerçevesinde anlatmış. Araya serpiştirilen seks bölümlerindeki detaycılığın, “Seks satar!” düsturunun sonucu olduğunu düşünüyorum. Yazarın karakter yaratmaktaki becerisini sınırlı buldum. Mesajlarını her karakterin ağzından aynı ifadelerle verdiği için karakter ayrımı yapmakta zorlanıyorsunuz. Karakterlerin gelişimini de değişimini de görebildiğimi düşünmüyorum. Yazarın dini konulara bakışı “Gerçek İslam bu değil!” çerçevesinde gibi görünse de, ben bir deistin argümanlarına benzettim. Bence yazar her hümanist gibi insan doğasını es geçip, insan davranışına odaklanmış. Bu sebeple gerçeküstü olaylar okuyoruz bazı bölümlerde. Seri halinde yayınlanmış diğer kitapları okurken bulduğum heyecanı bu seride bulamasam da; “Acaba şimdi ne olacak?” sorusunu sorduran kitapları başarılı sayacaksak, bu seri de başarılıdır benim gözümde. Üç kitap değil tek kitap dememe rağmen kitaplar için ayrı ayrı yorum yapacak olsam; Fi’yi popüler kültür ve ona eleştirileri sevenlere, Çi’yi komplo teorilerini sevenlere, Pi’yi felsefik hayat derslerini sevenlere öneririm derim. Ayrıca Destek yayınlarından çıkan Pi’nin kapak tasarımına hayran oldum, içimde kitaba sarılma isteği uyandırıyor. Unutmadan; dizi ile kitap örtüşüyor mu sorusuna cevabım; bu kitapları olduğu gibi diziye aktaracak yapımcıya bir daha güneşi göstermezler bu ülkede. Ki bu da ülkemizin durumunun en net fotoğrafıdır. İlk iki kitabı sahilde okuduğum için epey hırpalandılar. Hatta Fi’nin bir bölümü koptu, yapıştırdım. Bedava diye “Alayım, dursun.” demeyecek, gerçekten okuyacak birine üçünü de hediye edeceğim. Eğer o kişiyi bulursam...

 • Fatima 🌵 Fatima 🌵

  Yer yer vuran, düşündüren ve farklı bir bakış açısı sunan bir kitaptı fi fakat bu kadar da olmaz dedirten bazı bölümleri rahatsız etmedi desem yalan olur. Ve anlamaya çalışıyorum gerçekten lüzumu var mıydı bu kadar açık anlatmanın bazı şeyleri. Ya da amaç neydi bilemedim. Yazarın bir çok konuşmasını dinledim ve kesinlikle zeki, amacı olan, güzel ve doğal bir dünya özlemi bir kadın. Serinin devamının çok daha farklı olduğunu duyduğum için Çi ile devam edicem umarım beklentimi karşılar diğer kitaplarla...

 • Fatima 🌵 Fatima 🌵

  #bitti Bir kitabın daha sonuna geldim. Fi ye göre biraz daha içeriğinin dolu geldiğini söyleyebilirim. Karakterler iyi işlenmiş bazı mesajlarda oturmuş fakat yazardan beklediğimi hala tam manasıyla alamadığımı düşünüyorum. Tabiki etkilendiğim cümleler var. Ve analiz edilmesi gereken psikolojik olay ve durumların etkisi güzel. Akıcı ama hala bekliyorum. Sona doğru kafamdaki yazarla yazmak istediklerini bağdaştırırsam çektiğime değdi diyebilirm. Sadede gelirken ışık yakmasını bekliyorum sanırım. Yada yaktığı ışıklardan sonra tam bir aydınlık da denilebilir.

 • Pelin Güneş Pelin Güneş

  Not:Yazacağım yazı Azra Kohenin üçlü kitabı hakkında olan yorumlarımdır.O yüzden bazı kısımlar kitaptan gelen "Spoiler" niteliğinde bilgiler taşır. Serinin ilk kitabını "Çi" ( Babamın ilk sanıp aldığı) kitabıyla başlamıştım. Kitabı ilk okuduğumda bir hayli beğenmiştim. Her karakterin kendine ait bir dokusu vardı çünkü.Bunun dışında birçok konuya derinden bakmasını sağlıyordu okuyucunun. Kişide empati duygusunu geliştirdiğini söylememe gerek yoktur sanırım. E sen bu kadar beğendin ama hiç bir hatası yok muydu bu kitabın ya da eksisi ? Elbette var .Şimdi gelgelelim ( bana göre !) eksilerine. - Bir psikoloğun tv programı yapması,kendine ait bir markası olması. Bunlar bana göre çok abartı unsurlardı kitapta.Hele sonradan bir adam gibi oturup düşündüğümde. İnsanların özel hayatları herkesin önüne sunulacak ve bundan gelen markadan yüklü bir para kazanılacak. Ortaya reyting için fikirler vs. - Kitaptaki kilit kısımların yeterince öne çıkarılmadığını düşünüyorum.Son kitap aceleye gelmiş gibi onca soruyu tek nefeste cevaplama çalışmıştı sanki. - Karakterlerin arasındaki gelişmelerin tatmin edici bir aralıkta işlenememesi. Can Manayla Bilge'nin son kitapta hızlandırılmış ilişki yaşaması vs. Bunlar benim kitap hakkındaki düşüncemdi.Biraz daha kafa yorsam muhtemelen daha fazla şey çıkardı ama sanırım biraz yerinde bırakmak lazım.Buraya kadar gelip okuyanlara ayrıca teşekkürler :)

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!

YazaraAit Diğer Kitaplar