1Q84

1Q84

 • Yazar : Haruki
 • Yayımcı : Doğan Kitap
 • Baskı Tarihi : 2017
 • Sayfa Sayısı : 1256
 • ISBN : 9786050906387
 • Baskı : 2.Hamur
8

Bu Kitabı Değerlendirmek İster Misiniz?

1Q84

Japonya'da ilk günden birinci baskısı tükenen Murakami başyapıtı sonunda Türkiye'de... Yürekten sevdiğin bir insan varsa, bir kişi olsun yeter, hayatın kurtulmuş demektir Sarsıcı bir yolculuğa hazır mısınız? Öyleyse kemerlerinizi bağlayın. Erkekleri, titizlikle geliştirdiği bir yöntemle öteki dünyaya gönderen genç bir kadınla tanışacaksınız. Ve amansız bir takiple onun peşine düşen fanatik bir cemaatin müritleriyle Romantik misiniz? Evet, bu kitapta aşk da var İki dünya bir araya gelmeden mümkün olmayan bir aşk. Yaşadığınız dünya gerçek mi, hiç düşündünüz mü? Düşündüyseniz, paralel bir evrene geçmek sizi heyecanlandıracaktır o zaman. Hayatı algılayışınızı değiştirecek bir kitabın kapağını açmak üzeresiniz şu an. Yaşayan en büyük yazarlardan biri olarak kabul edilen Haruki Murakami başyapıtı, tüm dünyada milyonlarca satan kitabı 1Q84'le bir imkânsızı başarıyor. Nefesinizi kesecek bir macera romanını, gerçek nedir, insan neye inanmalı, aşk dünyayı kurtarabilir mi soruları ekseninde bir yürek atlasına dönüştürüyor.

 • emine tetik emine tetik

  muhteşem

 • yusuf akgün yusuf akgün

  Biri bana bu kitabı hediye etsin artık lütfen

 • İlke Yıldırım İlke Yıldırım

  Bir hafta süren okuma maratonum sonunda söyleyebilirim ki, Murakami cidden çok ilginç bir insan. Yani, ya "Benim Yolum" diye bir kitap yazıp açık açık anlatsın gri hücrelerinin nasıl çalıştığını ya da bir insan evladı çıkıp "Murakami'nin Şifreleri"ni yazsın! Hikaye içinde hikayeler, kediler, ayna dünyalar, aylar... Muhteşem bir hikayeydi, söylenecek başka sözüm yok. Sorana anlatılamayacak ama bilenle güzel sohbeti yapılacak bir kitaptı. Tavsiyemdir, okuyunuz. =)

 • Kitap Muhabbeti Kitap Muhabbeti

  #harukimurakami ve #1q84 (#1Q84) adlı dillere konu, kollara yük olan o #kitap. Hani #japonca'da Q harfi 9 olarak okunuru öğrendikten sonra: #georgeorwell'in #1984'ü aklımıza getiren kitap. Kimileri 1984 atıf için yazıldığını söyler. Kitabımız sıradışı bir aşk hikayesidir. Gerçeklik algısı üzerine düşündüren. Orwell tanimsiz bir gelecegi anlatırken bizlere; Murakami bize geçmişi anlatıyor. Telefonlar, mektuplar, sıfır teknoloji. Hani şuan #retro diyoruz ya o hesap 🙂 Belki de bu yüzden insanlar bir atışma bir sataşma arıyorlar. Japonya'da 3 kitap halinde basılan eser; ülkemizde tek tuğla baskısı ile mevcut. Spor yapmayı düşünenler için iyi bir başlangıç. Çünkü kesinlikle #basucukitabı olamayacak kadar sarıyor.. Kitap hakkında konuşmak çok zor; dediğimiz gibi sıradışı bir hikaye ve size özet sunarsak işin büyüsü bozulacaktır. "Murakami okumaya başlayacağım 1q84 ile başlasam mı?" diye bir iki mesaj aldık. Murakami'nin detaycı bir dili var. Hatta bazen detaylara takılıp hikayeyi unuttuğunuz olabiliyor. Gerçi bu merakını ateşleyip daha iyi sarılmanızı sağlayabilir. Ben detayları severim, zaten sahneleri kafamda canlandırıyorum derseniz; Murakami kitapları sizleri kendine aşık edecektir. Ama yine de bu eser biraz fazla kalın olduğundan daha küçük bir eser ile başlamanızı öneririz.

Bu Kitap Hakkında Yorum Yaz;

× Üzgünüz! Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir!
  × Üzgünüz! Bu kitaba alıntı yapılmamıştır! En kısa zamanda mobil uygulamamızı indirip kendi alıntınızı paylaşabilirsiniz.

YazaraAit Diğer Kitaplar